Konečně dovolená naplno! Bez obav o své zdraví a alergie.

Přátelé, před nedávnem jsem se vrátila z úžasné dovolené v Thajsku, přesněji z Bangkoku a nádherného ostrova Phuket.

Bylo to tam naprosto úchvatné, každý den jsem jela naplno.
I přes nepřízeň ročního období, kdy je v Thajsku konec léta plný deště, se nám teplé sluneční počasí většinou vydařilo. Ne, že by občas nezapršelo, ale buďto v noci, nebo jsme dokázali na skútru dešti včas uprchnout.

Možná i Vás v brzké době čeká dovolená u moře, pojďme se tedy trošku navnadit 🏝.

Představte si to příjemné teplo. Teplý vlhký vzduch od moře, který Vám plní plíce při každém nádechu. Lehký vánek, co si hraje s vlasy. Mezi prsty se přesýpá vyhřátý písek, který hřeje do chodidel, a moře, co krásně šumí svoji píseň. Paprsky slunce se rozplývají na Vaši kůži a prohřívají ji až do morku kostí. Sluneční energie přechází do každé buňky ve Vašem těle a dopřává jí naplnění.

Krásná idylka, už se těšíte?

A proč to píšu? Protože sama jsem si roky nemohla dovolit plně užít dovolenou. Možná, že některé z problémů, které na dovolených trápily mě, trápí i Vás . Proto jsem se rozhodla napsat tento článek.
Zde Vám může být moje zkušenost inspirací.

SLUNEČNÍ ALERGIE 🌤

Taková ta nepříjemná svědící vyrážka, která se ukáže, jakmile se slunce dotkne kůže.
K nám do rodiny se vkradla už několik generací zpět. U mě se objevila vlivem hormonálních změn v dospívání.

Takže od třinácti let jsem si o hrála se sluníčkem na schovávanou. Jakmile mě našlo, měla jsem nejen po dovolené, ale také po krásných letních dnech doma. Nepříjemné pupínky v dekoltu, na nohách a bříšku… Někdy to bylo vážně zlé, pomohl jen dětský zásyp a klid.
Nic na tuto nemoc nezabíralo. Zkoušela jsem kde co. Například na jaře jíst betakaroten s obědem. (mimochodem, bylo mi po něm vždy strašně těžko). Chodit do solária, abych kůži připravila na první opálení. Natírala jsem se opalovacím krémem s nejvyšším faktorem a nejlepší kvalitou, co v lékárně měli. Doktorka mi řekla, že léky na alergii neexistují a vyléčit nejde, tak ať si zvyknu a na slunce nelezu. Hotovo, a já tak žila roky.

Překvapení, vyrážka se neobjevila.

Jaké překvapení pro mě bylo, když se v roce 2019, když se na dovolené v Chorvatsku žádná vyrážka neobjevila. Dovolila jsem si na pracovní dovolené nepoužít opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, ale ten, co měla kolegyně. A hlavně dovolila jsem sama sobě dodat si odvahy a vyzkoušet sílu zelených potravin vnitřně. Už čtvrtým rokem jsem čistila a vyživovala tělo pomocí mladého ječmene a chlorelly pyrenoidosy. Bylo také pár týdnů po jarní detoxikační kúře a mé tělo bylo řádně připraveno.
Dopadlo to báječně a nyní, musím zaklepat, nevím, co je sluneční vyrážka.

Je pravda, že kůže se mi opaluje do červena a v Jihoafrické republice dostala vážně zabrat, ale za pár dní je klid. Avšak ten pocit že JÁ MOHU je k nezaplacení. Děkuji zeleným potravinám za vysvobození z kazajky mé vlastní nemocné kůže.


Jak mi zelené potraviny pomohli vyřešit sluneční alergii?

 • DODÁNÍM KOMPLEXNÍ A KVALITNÍ POTRAVY KAŽDÉ BUŇCE, KTERÁ PODPORUJE REGENERACI.
  Dostatkem minerálů, vitamínů, antioxidantů, enzymů, aminokyselin a dalších důležitých syntetizujících látek z přírodního zdroje.
 • PRAVIDELNOU KADODENNÍ OČISTOU TĚLA.
 • VYČISTĚNÍM A VYŽIVENÍM ZAŽÍVÁNÍ.
 • VYLEPŠENÍM A SPRÁVNÉM VYŽIVENÍ STŘEVNÍHO MIKROBIOMU.
 • VYLADĚNÍM HORMONÁLNÍHO SYSTÉMU.
 • DOSTATEČNÝM PŘÍSUNEM KAROTENOIDŮ HLAVNĚ BETAKAROTENU V PŘIROZENÉ FORMĚ.
 • HLOUBKOVOU DETOXIKAČNÍ KÚROU NA PODZIM A JAŘE.

Co dál mě trápilo a omezovalo na dovolených?

MÁLO ENERGIE A ŠPATNÉ ZAŽÍVÁNÍ 

Když jsem na dovolené, chci si ji maximálně užít! Bohužel stávalo se mi, že jsem byla velmi unavená. Zprvu jsem si myslela, že jsem unavená po dlouhé cestě, která často bývá nepříjemná a nepohodlná. Výšlap, pěší výlet a sport pro mě kvůli nízké fyzičce znamenaly extrémní výkon.
Nyní si mohu udělat kdykoliv a kdekoliv osvěžující nápoj z čerstvého mladého ječmene. Vnímám ho jako iontový nápoj plný energie, který mě rychle nabudí ke sportu, blbnutí a dodá energii na výletech.

Navíc potěší i moje zažívání. Dříve jsem v cizích krajinách pociťovala, že si nemohu plně dopřát místní kulinářskou kuchyni, která mi neuvěřitelně chutnala. Měla jsem po ní často nafouklé břicho nebo zácpu či průjem. Takže jsem si tyto labužnické pochoutky odpírala.
Nyní si užívám street food, zmrzlinky, neznámé či známé exotické ovoce, zeleninu, různá jídla. Vždy do batohu zabalím chlorellu a ječmen.

Jsou obrovskými pomocníky v dodání energie, vyvážení a pohlazení zažívání, ať už jsem kdekoliv a sním cokoliv.

SPÁLENINY, ODŘENINY A ŠTÍPANCE 🦟

Dnes používám zelené potraviny i jako první zelenou lékárničku, a to nejen na cestách. Jsou díky vysokému obsahu chlorofylu skvělými pomocníky pro vnější lokální hojení.

ZÁNĚTY MOČOVÝCH CEST

Také si s sebou berete vícero plavek? Bojíte se prochladnutí?

Já to tak měla poměrně často. Brala jsem si k vodě vždy náhradní plavky. Bála jsem se prochladnutí v mokrých plavkách, takže jsem se velmi často na pláži převlékala do suchého. Navíc nové prostředí. Také obava, že se nachladím při večerní procházce po promenádě, byla nepříjemná. Představa pálení a bolení při močení na pokoji v hotelu, místo poznávání nových míst byla stresující.

pomáhají přírodní antibiotika a brusinka

I v tomto směru jsem v poslední roky klidná, a to díky antibiotickému efektu chlorelly, který už jsem si vyzkoušela na vlastní močák mnohokrát. Jakmile vnímám nastupující zánět, stačí navýšit dávky a mám po chvilce klid. Zde pomáhá i brusinka, která je bohatým zdrojem antioxidantů a podporuje prevenci čí léčbu zánětů močových cest, a to díky anthokyanům, které brání patogenním bakteriím v záchytu na sliznici močového měchýře.

Jakmile cítím nepohodu v podbřišku, jdu si namíchat brusinku a popíjím ji jako osvěžující šťavnatý nápoj. Společně s chlorellou jsou dokonalou prevencí i léčebným pomocníkem při zánětu močových cest.

Zelené a barevné potraviny jsou mi v období léta velkým a vítaným pomocníkem. Díky nim si mohu dovolenou užívat naplno a konečně žít bez zábran a obav o své zdraví.

Další letní vychytávky najdete zde: >do plavek<

Už se před sluncem neschovávám, ale plně si ho rozumně užívám. Nestraním se místní lokální kuchyně, ale užívám si naplno nové chutě. Neodmítám výlety, ale plánuji, kam se půjdu podívat a jaká nová místa objevím. Neberu si víc jak dvoje plavky na celou dovolenou, nehledám převlékárnu, ale užívám si vody a tepla na plážích. Těším se z nových dobrodružství, zdravého odpočinku a miluji nová poznání.

Přeji i Vám krásné léto a užijte si ho naplno!

Pokud si i Vy chcete užít léto naplno a zatím nemůžete, tak jako já dříve, můžeme spolu najít řešení. Neváhejte mě kontaktovat, ráda Vám pomohu.

Sedm let šířím cestu vitality a zdraví. Po mnohaletém hledání a zkoumání jsem našla smysluplné řešení svých zažívacích problémů a způsoby, jak posílit imunitu pomocí přirozených a komplexních zelených superpotravin. Více si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Vaše cesta ke zdraví a kráse, čtěte zdarma

  OČISTA TĚLA. Jak být zdravá a ve formě s pomocí a sílou zelených potravin?

 • Chcete si užívat život naplno díky zeleným potravinám a mít tyto pomocníky doma jako já? Klidněte na tlačítko:

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na FB